Книги: ІСТОРІЯ

Життя Степана Бандери

Код товару: 00002
Вартість: 490 грн
В наявності
Рубрика
ІСТОРІЯ
Оригінальна назва
Stepan Bandera: The Life and Afterlife of a Ukrainian Nationalist. Fascism, Genocide, and Cult
Автор
Ґжеґож Россолінський-Лібе
Тип видання
Нове
Обкладинка
тверда
Розмір сторінки
160х235 мм
Кількість сторінок
624 шт.
ISBN
978-617-7657-05-6
Друк
офсет
Папір
Mondi (Cловаччина)
Мова видання
українська
Вага, г
1300
Рік выпуску
2022
Тираж
2000
Видавництво
Антропос-логос-фільм
Ілюстрації
160 стор., крейдовані вкладки
Початок продажів
29.01.2022
Додаткові матеріали
карти, переліки використаної літератури, архівів та фондів
Додаткові відомості по виданню
https://focus.ua/uk/opinions/505765-ten-providnika-stepan-bandera-i-oun-geroi-ili-prestupniki
Продано екземплярів
21
Про книгу

 

У першій всеосяжній науковій біографії Степана Бандери ретельно досліджуються обставини становлення особистості Провідника українських націоналістів. На тлі широкої панорами життя українців у II Речі Посполитій автор пильно простежує всі історичні передумови, що спричинили появу терористичної організації УВО та її наступниці – ОУН, одного з найжорстокіших націоналістичних рухів ХХ століття. У книзі проаналізовано як ідеологічні аспекти діяльності ОУН та її лідера (зокрема, вплив комплексу фашистських і расистських ідей на політику організації та особистість Провідника), так і втілення цих настанов на практиці: від політичного терору та кримінальних «розбірок» усередині кола соратників до колабораціонізму та геноциду. Автор докладно з’ясовує причини, чому у свідомості людей українські націоналісти та їхній лідер перетворилися на «борців за свободу», а культ Степана Бандери набув поширення спочатку в емігрантському середовищі, а потім і на території України.

Книга ґрунтується на безлічі документів, свідчень, публікацій, кіно- й фотоматеріалів, які автор дослідив в архівах України, Польщі, Росії, Німеччини, Великої Британії, Ізраїлю, США та Канади.

Відгуки вчених:

«Автор показує, що конкретною метою ОУН було створення незалежної та етнічно однорідної України, вільної від російсько-більшовицького, польського та єврейського впливу, яку очолює харизматичний лідер диктаторського штибу…»

Омер Бартов, професор Університету Брауна (США)

«Ця книжка обов’язково спричинить дискусію... Те, що в ній написано, вимагає роздумів... це важливий внесок у дискурс про сучасну українську історію»

Джон-Пол Химка, професор Університету Альберти (Канада)

«Цю захопливу й добре написану монографію... обов’язково мають прочитати всі, хто цікавиться історією Східної Європи воєнного та післявоєнного часу»

Ентоні Полонський, професор Центру досліджень Голокосту Альберта Абрамсона при Університеті Брандейса (США)

«...виклик панівним наративам. Значна частина інформації ґрунтується на архівних матеріалах, доступ до яких надали тільки тепер»

Марк фон Гаґен, професор Університету штату Аризона (США)

 

7575
Відгуки