У 2023 році 35 мільйонів тонн відходів було експортовано до країн за межами ЄС

У 2023 році 35 мільйонів тонн відходів було експортовано до країн за межами ЄС

Nunu Kaller: Минулого тижня я викладала в університеті міжнародний курс з комунікації сталого розвитку. Це було неймовірно круто: переді мною сиділо майже 20 людей, усім близько двадцяти років, з 18 різних країн - і лише двоє з них були з Європи. Решта: Непал, Ефіопія, Гватемала, Уганда, Філіппіни, Гана, Індонезія, Аруба, Бразилія та багато інших країн. Я просто зобов'язаний був скористатися цією можливістю: Я запитав їх, яке враження вони мають про Європу та сталий розвиток.

Відповіді були жорсткими, прямими і чесними. Їх можна було б узагальнити так: «Це добре, що ви переробляєте сміття і що у вашій країні так чисто, але це також легко, якщо ви просто передасте забруднення іншим країнам». І я був змушений погодитися з ними дуже чітко, просто як приклад: у 2023 році 35 мільйонів тонн відходів було експортовано до країн за межами ЄС. З 2004 року цей експорт збільшився на 72 відсотки. Текстиль, пластик, все вивозиться. Але ми все одно переробляємо! Ми імпортуємо дешеві товари і експортуємо відходи

При цьому ми замовляємо те, що я люблю називати pre-consumer waste оптом з Китаю та інших країн.

Великі виробники дешевої продукції, такі як Temu або Shein, люблять відправляти невеликі посилки, щоб досягти меншої вартості товарів і таким чином уникнути митних зборів. У 2023 році до ЄС щодня імпортували близько 12 мільйонів посилок з низькою вартістю, що вдвічі більше, ніж у попередньому році - значна частина з них надійшла від дилерів металобрухту Temu, Shein і Alibaba. Виробництво цих товарів часто йде пліч-о-пліч з руйнуванням і забрудненням навколишнього середовища, оскільки відповідні екологічні закони просто ще не прийняті в країнах виробництва, і ЄС, на щастя, взяв на себе обидва виклики - він вирішив значно обмежити експорт відходів, а також запровадити більш суворий контроль над вищезазначеними трейдерами і скасувати митні пільги для поставок вартістю менше 150 євро.

Що було б без експорту відходів? Уявіть, що сталося б, якби ЄС взагалі не мав права експортувати відходи. Наразі на європейських заводах немає потужностей, щоб переробити всі ці тонни. Однак, якби все це спалювалося, ми б мали значно більші викиди CO2 і масове забруднення твердими частинками, а інші забруднювачі також мали б величезний вплив на якість повітря. Якби полігон використовувався, він зайняв би набагато більше місця, яке потім не можна було б використовувати як орні землі. Виділявся б метан, який забруднював би ґрунт і ґрунтові води. З'явилися б величезні гори старого одягу, пластикової упаковки та електронних відходів.

===========

За даними Eurostat: Туреччина отримала з ЄС 10,7 мільйона тонн відходів чорних металів, тобто 60% усього експорту.

ЄС у 2022 році експортував до країн, що не входять до блоку, 32,1 мільйона тонн відходів, зокрема 17,8 мільйона тонн відходів чорних металів (чавун і сталь), що становлять 55% цього експорту. Найбільшу кількість відходів експортували до Туреччини - 12,4 мільйона тонн, тобто 39% загального експорту відходів. Також до ТОП-10 експортерів відходів 2022 року увійшли: Індія - 3,5 мільйона тонн; Велика Британія - 2 мільйони тонн; Швейцарія, Норвегія, Єгипет - по 1,6 мільйона тонн; Пакистан - 1,2 мільйона тонн; Індонезія - 1,1 мільйона тонн; Марокко та США - по 0,8 мільйона тонн.

512
Оригінальна стаття: WZ
Інші матеріали розділуСуспільство:
Может ли проект послевоенного обустройства Австрии быть примером для Украины?
882
Согласно исследованию, проведенному в 1947 году американскими оккупационными властями, за нейтралитет по швейцарскому образцу высказались 78% австрийского населения.