«Рідкоземельні метали України - це потьомкінське село» - заявив професор економіки та виконавчий директор новоствореного Німецького інституту літію (ITEL) Ульрих Блюм

Ключові тези інтерв’ю Ульриха Блюма німецькому виданню “Цицерон”

1. Україна є одним із світових виробників титану. Україна також є одним з провідних світових виробників берилію та хрому. Війна в Україні не може бути зрозумілою у всій її складності, якщо не брати до уваги цей вимір.

2. Якщо ви, як росіяни, сидите на старому континентальному шельфі, де все було розмито у верхній частині, а потім покрито льодовиковими відкладеннями на півночі, то там не так багато можна видобути.

3. Україна була одним з найважливіших промислових центрів Радянського Союзу: згадайте хоча б авіаційні заводи «Антонов», реактивні двигуни або атомні електростанції, які були побудовані в Україні. Росія, а згодом і Радянський Союз були індустріалізовані з Донбасу. Існує захоплюючий плакат 1921 року під назвою «Донбас - серце Росії». На цьому плакаті зображена карта Росії, а Донбас - серце, що перекачує кров до російських провінцій.

Файл:The Donets Basin is the heart of Russia.jpg

Цей плакат дає зрозуміти, що Донбас є незамінним для Росії. Однак у той час рідкоземельні метали та літій ще не були актуальними. Рідкоземельні елементи увійшли в нашу сферу впливу лише у 2000-х роках, а літій - у 2010-х і набули дедалі більшого значення. Тому я вважаю, що війна в Україні фактично розпочалася в економічному плані в 1997 році. Кіотський кліматичний протокол був прийнятий у 1997 році.

3. Радянський Союз мав найбільшу кількість титанових заводів у світі. Незважаючи на кризові часи холодної війни, вони експортували її на Захід.

4. Видобуток газу, літію або рідкоземельних металів на українській території, який буде дозволений Росією, міг би супроводжуватися послабленням санкцій.

4. Трамп, безумовно, був поінформований геологами або економістами про те, що рідкоземельні метали в Україні - це потьомкінське село. Це означає, що в короткостроковій перспективі Трамп не отримає вигоди від сировинної угоди. Щоб не виглядати дурним хлопчиком перед своїми виборцями, Трамп свідомо спровокував ескалацію із Зеленським на очах у всієї світової громадськості.

5. Ми насправді не знаємо, скільки родовищ рідкоземельних металів є в Україні. Також потрібно від восьми до п’ятнадцяти років, щоб зробити сировину придатною для технологічних продуктів. Можливо, ми побачимо нову редакцію сировинної угоди, але з додатковими фокусними точками, такими як нафта і газ.

6. Значна частина даних про родовища походить ще з радянських часів. Система класифікації в Радянському Союзі відрізняється від західної, а тим більше від сучасного стану науки з її сучасними професійними методами. У випадку зі справжніми рідкоземельними металами, такими як лантан, неодим або диспрозій, ми не знаємо, наскільки багаті родовища. За даними українських геологів, з літієм ситуація з даними краща, хоча деталі є державною таємницею. [...]Однак до комерційного використання літію ще багато років.

7. Проблема, з якою вони [підприємці] стикаються, полягає в тому, що матеріал є радіоактивним. Його нелегко відновити. Molycorp двічі закривалася, тому що її виробничі витрати були занадто високими порівняно з тим, як це роблять у Китаї, - частково через радіоактивність. В результаті Китай збільшив свою частку на ринку до понад 90% на початку тисячоліття.

8. Китайці також зараз мають величезний вплив на ціноутворення. У них 48% світових резервів. Для порівняння, США мають лише 11% резервів. Американці хочуть вирвати рідкоземельні ресурси з-під носа європейців, частково для того, щоб просунути вперед реіндустріалізацію країни, обіцяну в передвиборчій кампанії.

9. Як геополітично мисляча людина, я приголомшений дилетантизмом Європейського Союзу і нашого власного німецького уряду. Ми буквально спимо. Я не розумію, чому західноєвропейські країни не уклали з українцями угоди про сировину та розвиток набагато раніше, щоб заманити туди якомога більше європейських компаній - декларація про наміри була у 2021 році.

10. Наразі Європа отримує для своїх акумуляторів 98% рідкоземельних металів та 97% літію з Китаю.

11. Очевидно, французи зараз працюють з Україною над секретною угодою щодо рідкоземельних металів. Про це мені розповіли українські геологи. Подробиць мені не розповіли, оскільки це українська державна таємниця.

12. Технологічні компанії, а отже, і економіка високорозвинених технологічних країн залежать від рідкоземельних елементів. Силіконова долина в Каліфорнії та автомобільна промисловість у Німеччині мали б зупинитися без цієї критично важливої сировини.

13. Сировина для акумуляторів, електродвигунів і генераторів характеризуватиме конфлікти і, можливо, війни 21-го століття так само, як і інші критичні та стратегічні види сировини.

916
Оригінальна стаття: Cicero
Інші матеріали розділуСуспільство:
У Німеччині медбрата звинуватили у вбивстві дев'яти пацієнтів - за версією слідства, він увів їм смертельні ін'єкції
378
Підозрюваного затримали ще в липні 2024 року за звинуваченням у 11 спробах убивства
Політичні уподобання німців за тиждень до дострокових парламентських виборів в країні
154
Майже вся колишня НДР за представницю правопопулістської партії "Альтернатива для Німеччини" Алісу Вайдель
Продажі TESLA впали в Німеччині на 60%
158
Продажі падають й у країнах ЄС
У Східній Баварії залишається критичною ситуація через повінь та значне підвищенні рівня води у річці Дунай
241
The situation in Eastern Bavaria remains critical due to flooding and a significant increase in the water level in the Danube River
Emirates назвали самой надежной авиакомпанией мира
845
Согласно гамбургскому бюро авиационной безопасности JACDEC, за Emirates (первое место) следуют KLM, Jetblue Airways, Delta Air Lines, Easyjet, Air Canada, Southwest, Spirit Airlines, Ryanair и Qatar Airways.