©
Найкращий фільм: "Анора". Найкращий іноземний повнометражний фільм: "Я досі тут" (Бразилія). Найкраща режисерська робота: Шон Бейкер - "Анора". Найкраща чоловіча роль: Едріан Броуді - "Бруталіст". Найкраща жіноча роль: Майкі Медісон. Найкраща чоловіча роль другого плану: Кіран Калкін - "Справжній біль". Найкраща жіноча роль другого плану: Зої Салдана - "Емілія Перес”. Найкращий оригінальний сценарій: "Анора". Найкращий адаптований сценарій: "Конклав". Найкраща операторська робота: "Бруталіст". Найкращий монтаж: "Анора". Найкраща робота художника-постановника: "Wicked: Чародійка". Найкращий дизайн костюмів: "Wicked: Чародійка" .Найкращий грим: "Субстанція". Найкращі візуальні ефекти: "Дюна. Частина друга". Найкращий звук: "Дюна. Частина друга". Найкраща музика до фільму: "Бруталіст". Найкраща пісня до фільму: "Емілія Перес" . Найкращий документальний повнометражний фільм: "Немає іншої землі". Найкращий короткометражний документальний фільм: "Єдина дівчина в оркестрі". Найкращий ігровий короткометражний фільм: "Я не робот". Найкращий анімаційний повнометражний фільм: "Потік. Останній кіт на Землі". Найкращий анімаційний короткометражний фільм: "У тіні кипариса".
1. Фільм «Анора» отримав п'ять «Оскарів»: за найкращий фільм (Шон Бейкер, Алекс Коко і Саманта Куан), режисуру (Бейкер), акторку (Майкі Медісон), оригінальний сценарій (Бейкер) і монтаж (Бейкер). Цей фільм отримав на Каннському кінофестивалі минулого року «Золоту пальмову гілку». Лише два фільми, «Марті» 1955 року та «Паразит» 2019 року, які демонструвалися в широкому прокаті та отримували «Пальмову гілку», потім отримували «Оскар» за Найкращий фільм.
2. Малобюджетна “Анора” отримала 93% позитивних відгуки на Rotten Tomatoes та зібрала біля 40 мільйонів доларів по всьому світу.
3. Цього року в голосуванні приймали участь понад 10 500 членів Американської Кінокадемії.
4. Як відмічає Hollywood Reporter, величезне збільшення кількості членів за межами США, схоже, створило більшу відкритість до неангломовних фільмів, як ми бачили на прикладі «Паразита». І це, у поєднанні з припливом молодих членів, більшість з яких працюють поза межами американської студійної системи, серйозно підірвало давні упередження щодо визначення «оскарівського фільму».
5. Популярність “Анори” значною мірою пов’язують з успіхом Майкі Медісон.
6. У номінації «Найкращий актор» нагородуу отримав Едріен Броуді. Він став 11-ю людиною, яка отримала цю нагороду більше одного разу: Деніел Дей-Льюїс (три рази), по два: Джек Ніколсон, Спенсер Трейсі, Марлон Брандо, Дастін Гоффман, Том Хенкс, Ентоні Гопкінс, Фредерік Марч, Гарі Купер і Шон Пенн.
7. У номінації «Найкращий іноземний фільм» нагороду отримав фільм «Я досі тут» (Бразилія).
На прем’єрі у Венеції фільм був зустрінутий десятихвилинною овацією. Критик Variety Джессіка Кіанг зазначила: “Несамовита історія зникнення Рубенса Пайви 1970 року від рук бразильської військової диктатури, яку розказали з красою та гідністю очима його дружини й дітей, що це пережили”.
8. Бразилія щорічно висуває свої фільми на здобуття премії «Оскар» у категорії «Найкращий іноземний художній фільм» з 1960 року і вже отримала п'ять номінацій за фільми «Охоронець обіцянок» (1962), «Про Куатрілью» (1995), «Чотири дні у вересні» (1997), «Центральний вокзал» (1998) і тепер «Я досі тут». Однак до церемонії нагородження цього року країна ще не виборола жодної нагороди в цій категорії.
9. Для відтворення акторами угорського акценту у фільмі “Бруталіст" було використано технологію українського стартапу Respeecher.
10. Нагороду «Найкраща чоловіча роль другого плану» отримав Кіран Калкін ("Справжній біль"). У кіно Кіран потрапив у 7 років, зігравши екранного брата Маколея Калкіна у фільмі «Сам удома».Тільки через 8 років, 1998 року, в кар'єрі Кірана настав прорив, коли він знявся в головній ролі в драмі «Велетень». Будучи підлітком, Кіран грав головні ролі лише в незалежному кіно, тоді як у великобюджетних фільмах йому діставалися лише дрібні ролі. З 2018 року Калкін став одним із членів основного акторського складу в серіалі HBO «Спадкоємці».
243