Чому Бетховен називав "Добре темперований клавір" Баха "Біблією для музикантів"?

07.03.2023

 

 

Перший том "Добре темперованого клавіру" прелюдій і фуг Бах (1685-1750) завершив 1722 року, другий - значно пізніше, 1744 року.

Збірка складається з двох томів, у кожному з яких 24 пари прелюдій і фуг, що охоплюють усі мажорні та мінорні тональності.

Експресивна мелодіка, стиль, у якому писав Бах, вийшов із “моди” на час його смерті, і більшість його творів забули. У класицизмі не було ні такої складної поліфонії, ні такої кількості модуляцій, як у Баха. Однак уже наприкінці XVIII століття праці Баха, особливо “...клавір”, почали значною мірою впливати на композиторів, що і призвело до другого їхнього відкриття.

Переваги ладу, використаного в “...клавірі”, полягали в можливості використання модуляцій і хроматики без жодного обмеження, а також у рівноправності всіх тональностей. “Добре темперований клавір” став найбільш відомим і переконливим аргументом переходу до нового ладу. Згодом це призвело до того, що "гармонія" стала однією з основ класичної музики.

“...клавір” відомий великим спектром нововведень щодо техніки та виразних засобів. Жоден композитор, окрім Баха, не зміг створити настільки живі та яскраві твори у формі фуг, і для багатьох його послідовників його твори стали взірцем.

1941
Інші матеріали розділуМистецтво:
Ревю «Musikantenstadl» у Берліні переосмислює німецьку народну культуру та кидає виклик зростаючому популізму
78
The RambaZamba Theatre in Berlin has premiered a bold reinvention of Musikantenstadl — a satirical reconstruction of the cult 1980s television variety show once synonymous with an idyllic, provincial image of the German national soul.
Замок Уолта Діснея в реальному житті: Нойшванштайн став об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО
296
In Germany’s iconic Neuschwanstein Castle in Bavaria was officially inscribed on the UNESCO World Heritage List, recognising its outstanding architectural and cultural value not only for Europe but for the world. Commissioned in the late 19th century by K
Німецький суд не дозволив використовувати для пазлів творіння Леонардо да Вінчі
855
A court in Stuttgart ruled that German toy and puzzle manufacturer Ravensburger AG does not have the right to sell puzzles featuring Leonardo da Vinci's famous “Vitruvian Man” image without the consent of Italian cultural institutions
У чому секрет популярності Poco allegretto з симфонії Брамса?
1866
Третя симфонія Брамса - це блискуче втілення думки Блейка
Софія Губайдуліна: прощання з великою композиторкою
278
У віці 93 років у Німеччині померла Софія Губайдуліна