"Людина посеред руїн" (1937), Карл Гофер

23.03.2023

Карл Гофер (1878 - 1955) - у дитинстві потрапив до сиротинця (1884-1892), з 1897 р. вивчав живопис у Художній академії (Карлсруе). У 1902 році Гофер підписав контракт на п'ять років зі швейцарським підприємцем і меценатом Райнгартом, який зобов'язувався регулярно фінансово підтримувати митця. Натомість Райнгарт отримував щороку спочатку три, а згодом чотири картини Гофера.  Стипендія Райнгарта дозволила Карлу (та його дружині) переїхати до Риму, а згодом в Париж. Улітку 1914 року подружжя інтернували з Франції через їхнє громадянство.

Гофер виступав проти нацистів ще до їхнього приходу до влади, але у 30-ті роки його ще не полишала надія  певною мірою примирити своє мистецтво з ідеологією нового режиму. Гофер вірив, що його мистецтво сприймуть, оскільки він розумів його як німецьке. Незважаючи на це творчість художника однаково засудили як “дегенеративне мистецтво”.

Після закінчення Другої світової війни Гофер брав участь у будівництві Берлінської академії мистецтв, директором якої він став у липні 1945 року. 

965
Інші матеріали розділуМистецтво:
Ревю «Musikantenstadl» у Берліні переосмислює німецьку народну культуру та кидає виклик зростаючому популізму
59
The RambaZamba Theatre in Berlin has premiered a bold reinvention of Musikantenstadl — a satirical reconstruction of the cult 1980s television variety show once synonymous with an idyllic, provincial image of the German national soul.
Замок Уолта Діснея в реальному житті: Нойшванштайн став об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО
271
In Germany’s iconic Neuschwanstein Castle in Bavaria was officially inscribed on the UNESCO World Heritage List, recognising its outstanding architectural and cultural value not only for Europe but for the world. Commissioned in the late 19th century by K
Німецький суд не дозволив використовувати для пазлів творіння Леонардо да Вінчі
855
A court in Stuttgart ruled that German toy and puzzle manufacturer Ravensburger AG does not have the right to sell puzzles featuring Leonardo da Vinci's famous “Vitruvian Man” image without the consent of Italian cultural institutions
У чому секрет популярності Poco allegretto з симфонії Брамса?
1866
Третя симфонія Брамса - це блискуче втілення думки Блейка
Софія Губайдуліна: прощання з великою композиторкою
277
У віці 93 років у Німеччині померла Софія Губайдуліна