"Автопортрет солдата" Ернста Кірхнера (1915): спотворена перспектива та неприродні кольори як маркер експресіонізму

22.03.2023

“Автопортрет солдата” - Ернст Кірхнер (1880-1938) створив цю картину у 1915 році, після того, як був звільнений від військової служби за станом здоров'я.

Зображений на картині солдат демонструє закривавлений обрубок правої руки, який протиставлений зображенню його лівої руки, деформованої та схожої на кігті. Військова форма солдата зображена у насичених синьо-червоних кольорах. Відтінки шкіри як солдата, так і жіночої фігури - хворобливо-жовті. Робота має обрізану композицію, автор досягнув такого ефекту завдяки обрамленню фігур яскравими помаранчевими та зеленими відтінками на  задньому плані. Як Кірхнер, так і оголена жіноча фігура зображені  не в масштабі.

Кірхнер був звільнений з дійсної військової служби через фізичну та психічну недієздатність. Згодом він страждав від "воєнного неврозу і депресії", які підживлювали наркотичну та алкогольну залежність, що призвело до серйозного погіршення здоров'я в наступні роки після 1915 р.

Клаудія Зібрехт стверджує, що "через своє мистецтво Кірхнер відкрився світові як людина, скалічена досвідом війни, і як той, чиє довоєнне існування та маскулінне "я" було знищене".

Конфіскація та засудження "Автопортрета солдата" націонал-соціалістами глибоко вплинули на політичну ідентичність та сумну славу твору. Засудження роботи Кірхнера як "дегенеративної" передувало його самогубству менш ніж через рік, у 1938 році.

 

1229
Інші матеріали розділуМистецтво:
Ревю «Musikantenstadl» у Берліні переосмислює німецьку народну культуру та кидає виклик зростаючому популізму
78
The RambaZamba Theatre in Berlin has premiered a bold reinvention of Musikantenstadl — a satirical reconstruction of the cult 1980s television variety show once synonymous with an idyllic, provincial image of the German national soul.
Замок Уолта Діснея в реальному житті: Нойшванштайн став об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО
296
In Germany’s iconic Neuschwanstein Castle in Bavaria was officially inscribed on the UNESCO World Heritage List, recognising its outstanding architectural and cultural value not only for Europe but for the world. Commissioned in the late 19th century by K
Німецький суд не дозволив використовувати для пазлів творіння Леонардо да Вінчі
855
A court in Stuttgart ruled that German toy and puzzle manufacturer Ravensburger AG does not have the right to sell puzzles featuring Leonardo da Vinci's famous “Vitruvian Man” image without the consent of Italian cultural institutions
У чому секрет популярності Poco allegretto з симфонії Брамса?
1866
Третя симфонія Брамса - це блискуче втілення думки Блейка
Софія Губайдуліна: прощання з великою композиторкою
278
У віці 93 років у Німеччині померла Софія Губайдуліна